Витебский молодежный хор

Приветствую Вас Гость | RSS

 

Witebski chór młodzieżowy („Witebskij molodeżnyj chor”) został założony w roku 1991 przez Witalija Aleksandrowicza Rauzo. W jego skład wchodzą absolwenci wydziału chóralnego „Szkoły sztuk nr 1” w Witebsku. Obecnie jego skład jest uzupełniany również młodzieżą z innych uczelni. Zespół wyróżnia się wysoką kulturą muzyczną i sceniczną, jest wielokrotnym uczestnikiem międzynarodowych i kraowych festiwali i konkursów.

hór młodzieżowy pod kierownictwem Witalija Rauzo – uczestnika wielu festiwali: m.in. Festiwalu Twórczości Narodowej „Białoruś – moja pieśń”, Państwowego Festiwalu Akademickich Zespołów Chóralnych im. G. Szirmy. Jest również laureatem drugiego Ogólnobiałoruskiego Festiwalu Twórczości Narodowej „Białoruś – pieśń moja”. W roku 1998 chór reprezentował Witebsk i Białoruś na Międzynarodowym Festiwalu „Słowiański Bazar w Witebsku”.

Inne osiągnięcia twórczości tego zespołu: współuczestnictwo w wykonaniu „Oratorium na Boże Narodzenie” J.S. Bacha z chórem „Kantoraj” z Niemiec i Mińską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Jurija Ciriuka, „Msza C-dur” W. A. Mozarta wykonana razem z Mińską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Wiaczesława Bortnowskiego, kantata „Moskwa” P.I. Czajkowskiego, kantata „Kurskije pieśni” i „Wiosenna kantata” G. Swiridowa z Orkiestrą Smoleńską im. W.P.Dubrowskiego pod dyrekcją Jurija Nikonenko.


W ciągu 18 lat chór młodzieżowy wykonał około 20 utworów wielkich form wokalno-instrumentalnych (oratoria, kantaty, liturgie, koncerty, cykle wokalne), utwory chóralne kompozytorów rosyjskich, europejskich, a także kompozytorów współczesnych. Ma w swoim repertuarze również pieśni ludowe.


Chór wielokrotnie występował w salach koncertowych w Niemczech, Belgii, Rosji, Łotwie, w Białoruskiej Filharmonii Państwowej, w Sofijskim Soborze w Połocku oraz w Witebsku. W roku 2005 Witalij Rauzo z chórem młodzieżowym wykonał „Liturgię” P.I. Czajkowskiego w Niemczech (Mainz i Wetzlar), zaś w roku 2008 wspólnie z chórem „Kantoraj” (Niemcy) „Ein deutsches Requiem” J. Brahmsa. W roku 1992 za wysoki profesjonalizm, propagowanie sztuki chóralnej i aktywną twórczą działalność chórowi przyznano prestiżowy tytuł „chóru narodowego”.Kierownik artystyczny chóru – Witalij Aleksandrowicz Rauzo
Chórmistrzowie - Aleksander Witaljewicz Rauzo i Natalja Wasiljewna Michajlowa
Koncertmistrz – Swietlana Nikolajewna Bielowa

Kontakt (organizacja koncertów i innych propozycji artystycznych):
+375 29 7134889 Witalij Aleksandrowicz Rauzo

+375 29 7140564 Aleksander Witaljewicz Rauzo

Pytania odnośnie strony internetowej:
Diemidienko Tatjana
e-mail:ogonjok@yandex.ru

Próby chóru odbywają się w środy (18.00 – 20.00) oraz w soboty (14.30 - 16.30) w sali koncertowej „Muzykalnaja gostinaja” . Witebsk prospekt Frunzie 11.

TRANSLATION
Выбрать язык / Choose language:
Ukranian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Israel
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Друзья сайта
 • Классическая музыка - каталог ссылок
 • Хор "Даугава" (Латвия)
 • Фестиваль духовной музыки “SILVER BELLS”(Латвия)
 • Белорусский хоровой портал
 • Поиск
  Календарь
  «  Июнь 2021  »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930
  Архив записей